Pasaulio laisvojo nardymo čempionatas

Pasaulio laisvojo nardymo čempionatas

2024 06 27


Birželio 24-28 dienomis Kaune, Žalgirio arenos baseine vyksta pasaulio laisvojo nardymo čempionatas. Daugiau nei 150 sportininkų iš daugiau nei 35 šalių varžosi keturiose skirtingose disciplinose: nėrime su dinaminiais plaukmenimis, nėrime be plaukmenų, statinės apnėjos bei nėrimo į tolį su monoplaukmeniu disciplinose.

 

Puikius rezultatus pasaulio čempionate demonstruoja ir Lietuvos atstovai. Nėrime su dinaminiais plaukmenimis krito tiek moterų, tiek vyrų Lietuvos rekordai: juos pagerino Jelena Solovjova, nunėrusi 165 metrus, ir Aleksandras Tetervovas su 197 metrais. Antradienį vykusiose nėrimo be plaukmenų varžybose šeštąją vietą užėmė Evelina Navašinskaitė (161 m).

 

Šiandien vykusiose statinės apnėjos (nekvėpavimo po vandeniu laisvoje padėtyje) varžybose Lietuvos rekordas krito netgi ne kartą ir netgi ne du. E. Navašinskaitė pagerino šalies moterų rekordą, po vandeniu sulaikiusi kvėpavimą 6 minutes ir 44 sekundes. Po kurio laiko naujuoju Lietuvos rekordu galėjo didžiuotis Liutauras Varanavičius, sugebėjęs po vandeniu išbūti 6 minutes ir 18 sekundžių. Tačiau šis rekordas išsilaikė vos pusvalandį - jį šešiomis sekundėmis pagerino Šarūnas Jurcius. Beje, šiandien tribūnose susirinkę žiūrovai tapo ir pasaulio rekordo liudininkais - moterų varžybose Vokietijos atstovė Heike Schwerdtner po vandeniu sulaikė kvėpavimą 9 minutes ir 7 sekundes.

 

Rytoj, penktadienį, Kaune prasidės paskutinė čempionato diena, kurioje sportininkai varžysis vienoje įdomiausių - nėrimo į tolį su monoplaukmeniu disciplinoje. Nuo 9 val. ryto prasidėsiančias varžybas gali stebėti bet kuris norintis - žiūrovai į tribūnas leidžiami nemokamai, o negalintys atvykti gali stebėti tiesioginę transliaciją internetu. Visgi bet kurį sportą daug smagiau yra stebėti gyvai, todėl kviečiame atvykti į Žalgirio arenos baseiną ir palaikyti Lietuvos sportininkus!