Paroda "Bokso raida 1913 - 2023 m."

Paroda "Bokso raida 1913 - 2023 m."

2023 11 22


Lietuva šiemet mini bokso 100-metį. Vakar muziejuje atidaryta paroda „Bokso raida 1913-2023 m.“, kuri skirta ne tik bokso jubiliejui, jo šimtametei istorijai, bet ir šios sporto šakos ištakoms, ankstesniems laikams ir supažindina su išeivijos lietuviais boksininkais: Juozu Žukausku-Jack Sharkey, Jurgiu Čepulioniu-George Chip (1913 m. tapusiu pasaulio čempionu). Todėl ir pati paroda apima platesnį metų skaičių – nuo 1913-ųjų metų.

Ši paroda  bus kilnojama, kurią nemokamai galės užsisakyti mokymo įstaigos  ir  kitos organizacijos.

Parodos pristatymo renginyje supažindinome su papildyta stacionaria bokso trofėjų paroda, ringo džentelmeno Algirdo Šociko memorialine ekspozicija, dokumentiniu filmu apie įsimintinas ringo kovas čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse.

Džiaugiamės gausiai susirinkusiais renginio svečiais, kurių tarpe buvo bokso federacijos viceprezidentas Egidijus Rutkauskas,  Kauno m. bokso federacijos prezidentas Rimantas Rutkauskas, atvykęs su dovana  muziejui – 2023 m. A. Šociko bokso turnyro atminimo medaliu,  Lietuvos   sporto universiteto prorektorius Vidas Bružas, garsūs sportininkai ir treneriai: Vidas Bičiulaitis,  Marius Narkevičius, Nikolajus Jarofejevas, Vytautas Sinkevičius, Vytautas Bingelis, daug sporto veteranų. Tai buvo puikus susitikimų-prisiminimų vakaras.