Lietuvos plaukimo 100-mečio šventė

Lietuvos plaukimo 100-mečio šventė

2024 06 25


1924 m. birželio 24 dieną Lietuvoje pirmą kartą buvo surengtos oficialios plaukimo varžybos - plaukikai varžėsi Nemunu tarp Kauno geležinkelio ir Aleksoto tiltų 3 km distancijoje.

Paminint šią progą ir Lietuvos plaukimo 100-metį, birželio 23-iąją, Nemuno sala dienai tapo šalies plaukimo sostine. Tarp gausybės susirinkusių svečių šventėje dalyvavo ir olimpiniai čempionai Lina Kačiušytė ir Robertas Žulpa.

Šventėje nuo ryto iki vakaro vyko įvairios pramogos vaikams ir suaugusiems, o vakaro kulminacija tapo šventinis koncertas su ryškiausiomis Lietuvos žvaigždėmis ir istorinis 3 km plaukimas Nemuno upe.

Šią distanciją pasiryžo įveikti net du šimtai dalyvių, tarp jų – pirmoji Lietuvos olimpietė Birutė Užkuraitytė - Statkevičienė kartu su auklėtiniu Simonu Žvirbliu, olimpietis Deividas Margevičius, Europos jaunimo čempionė Aiškutė Buzelytė ir kiti.

Lietuvos sporto muziejaus direktorė Ilona Petrokienė ir vyr. muziejininkas Viktoras Krimelis taip pat dalyvavo šioje šventėje ir tuo pačiu muziejaus fondus papildė gautais, Lietuvos plaukimo šimtmečiui skirtais, eksponatais.