Kviečiame į MUZIEJŲ NAKTĮ Lietuvos sporto muziejuje

Kviečiame į MUZIEJŲ NAKTĮ Lietuvos sporto muziejuje

2024 05 13


Maloniai Jus kviečiame gegužės 18 d. (šeštadienį) į nemokamus renginius, kurie yra Europos muziejų nakties programos https://www.muziejunaktis.lt/ dalis.

LIETUVOS SPORTO MUZIEJAUS PROGRAMA:

  • AKTYVAUS SPORTO ŽAIDIMAI:

nuo 17 val. iki 20 val. kviečiame miestiečius ir svečius muziejaus kiemelyje žaisti stalo tenisą bei išbandyti jėgas krepšinio bei futbolo aikštelėse. Tarp organizuojamų veiklų – žaidimų partijos išdidintais šachmatais.

  • PAŽINTINĖS EKSKURSIJOS (trukmė 30 min.):

18.00 val. ekskursija: „Pažintis su įdomiąja Lietuvos sporto istorija“, kurios metu susipažinsite su mūsų šalies sporto istorija ir paveldu, kūno kultūros ir sporto pradininkais bei turėsite galimybę apžiūrėti parodas “Olimpiniam komitetui - 100”, Eugenijui Karaliui - 100“ bei tapybos darbų parodą „Meno ir sporto sintezė“.

19.00 val. ekskursija: „Jadvygos ir Jono Ramanauskų Lietuvos cirko istorija“. Jos metu susipažinsite su vertinga šio cirko artistų dueto surinkta kolekcija: nuotraukomis, reklaminiais plakatais, knygomis, suvenyrais, parvežtais iš gastrolių užsienyje ir kitais eksponatais. Jums gali kilti klausimas – kuo gi susijęs cirkas ir sportas? Ogi, gerokai daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmojo žvilgsnio. Akrobatikos, gimnastikos ir kitų sportų elementų cirkas yra tiesiog pilnutėlis.

20.00 val. ekskursija „Bokso legenda Algirdas Šocikas”. Pasivaikščiosime po ekspoziciją, kurioje pristatomas vieno iškiliausio Lietuvos sportininko, ringe praleidusio 11 metų, nueitas šlovės kelias. Algirdas Šocikas po 6 kartus yra tapęs Lietuvos ir Sovietų Sąjungos, 2 kartus – Europos sunkaus svorio čempionu, kovojęs 128 kovas, iškovojęs 118 pergalių, 70 iš jų – nokautais.

  • MUZIEJAUS EKSPOZICIJŲ LANKYMAS 17 – 23 val.
    Po kiekvienos ekskursijos ar smagių sporto žaidimų lankytojams bus atviros visos muziejaus ekspozicijos, kurias maloniai kviečiame aplankyti iki pat vėlyvo vakaro (23 val.).

///

Lietuvos sporto muziejus įsikūręs Kauno senamiestyje, Muziejaus g. 7 (tel. 8-37 220691)

MUZIEJAUS NAKTĮ mūsų renginiai NEMOKAMI kaip Europos muziejų nakties programos https://www.muziejunaktis.lt/ dalis. Renginių metu gali būti fotografuojama, filmuojama. Europos muziejų nakties organizatoriai – ICOM Lietuva ir Lietuvos muziejų asociacija.