IX-oji sporto ir meno šventė "Adamkiada" įvyko

IX-oji sporto ir meno šventė "Adamkiada" įvyko

2024 06 07


Birželio 7 d., Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Prezidento Valdo Adamkaus sporto centre, įvyko IX respublikinė mokinių sporto ir meno šventė „Adamkiada“. Joje dalyvavo mokiniai iš 24 Lietuvos mokyklų, 16 savivaldybių. Dalyviai varžėsi prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje pamėgtose 100 metrų bėgimo, šuolio į tolį rungtyse; vyko futbolo 3×3 ir metimo į krepšį varžybos.
Šventėje dalyvavo Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus. Jo įsteigta pereinamoji taurė buvo svarbiausias „Adamkiados” prizas.
Iškilmingo atidarymo metu dalyvius sveikino Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, VDU studijų prorektorė dr. S. Pilkienė, Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas M. Rikteris, Alytaus rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja G. Volungevičienė. Šventėje dalyvavo ir Lietuvos sporto muziejaus direktorė Ilona Petrokienė su komanda. Džiaugiamės galėję prisidėti prie apdovanojimų. Įsteigėme tris prizines taures, medalius krepšinio rungties nugalėtojams; pristatėme Olimpiniam šimtmečio judėjimui skirtą fotosienelę.
Svarbi renginio dalis - jaunųjų dailininkų pleneras. Šiemetinės „Adamkiados“ plenero tema „Mano namai” buvo susijusi su ekologija, o jaunieji menininkai tapė ne tik teptuku, bet ir naudojo mišrias technikas.
Džiaugiamės galėję dalyvauti tokiame įspūdingame renginyje. Nuoširdžiai dėkojame šventės organizatoriams: Alytaus r. Butrimonių gimnazijai ir jos direktoriui Valdui Valvoniui bei VDU bendruomenei.