Adamkiada 2023

Adamkiada 2023

2023 06 05


Muziejaus delegacija birželio 2 d . dalyvavo  Butrimonių gimnazijoje vykusio tradicinio respublikinio projekto „Adamkiada“ renginiuose. Jau aštuntus  metus iš eilės keli šimtai moksleivių iš visos Lietuvos susirenka į sporto ir meno šventę, skirtą p. Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo globotų kaimo mokyklų mokiniams bei Prezidento Valdo Adamkaus sportinių rezultatų ir kilnių tikslų įprasminimui.

        „Adamkiadoje“ propaguojama  sveika gyvensena ir judėjimas.  Moksleiviai varžėsi Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus jaunystėje pamėgtose sporto rungtyse: trumpo, vidutinių nuotolių ir estafetiniuose bėgimuose, šuolyje į tolį, futbolo žaidime, jaunieji dailininkai dalyvavo plenere prie Punios piliakalnio, vyko dainų konkursas ir protmūšis. Nugalėtojams buvo įteikti ir  muziejaus įsteigti prizai.

          Muziejininkas Alvydas Žukauskas pristatė trumpą Sendos Berenson Abbot, (gimusios Butrimonyse) – pirmosios moterų krepšinio propaguotojos, tituluojamos pasaulinio moterų krepšinio motina, biografiją. 

         Aplankėme Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo veiklos ekspoziciją, įkurtą gimnazijoje.

        Džiaugiamės, kad teko būti taip gerai organizuoto ir įdomaus projekto partneriais.