Kviečiame apsilankyti Lietuvos sporto muziejuje

1091 Peržiūros

 

 

Kauno senamiestyje, greta Rotušės aikštės, Muziejaus g. 7-jame name, nuo 1991-ųjų metų veikia Lietuvos sporto muziejus. Muziejaus fonduose sukaupta apie 20000 eksponatų, beveik 1000 jų eksponuojama nuolatinėje ekspozicijoje ir parodose. Čia susipažinsite su Lietuvos sporto istorija, kūno kultūros ir sporto pradininkais, atskirų sporto šakų raida, pamatysite Kauno “Žalgirio” rankininkių iškovotą Europos šalių čempionių taurę (1968 m.), Kauno “Žalgirio” krepšininkų iškovotus prizus; tarp jų, tarpžemyninė V. Džonso (1986 m.) ir Eurolygos čempionų (1999 m.) taurės.

25-ji kartą Baltijos kelyje buvo surengtas Vilnius-Ryga- Kaunas bėgimas

1024 Peržiūros

 

       2016 m. rugpjūčio 19 d. Lietuvos bėgimo mylėtojų asociacija surengė tradicinį  bėgimą Vilnius-Ryga-Talinas, kurio pasitikti ir palydėti, kaip ir kiekvienais metais, buvo nuvykę LTOK Kauno apskrities tarybos nariai ir sporto veteranai.

 

Pagerbtas sporto veteranas Jonas Murauskas

1243 Peržiūros

 

 

                2016 m. rugpjūčio 17 d. Kauno sporto veteranams neeilinė: jie turėjo galimybę pagerbti, švenčiantį gražų gimtadienį, vyriausiąjį savo narį Joną Murauską. Neeilinio gimtadienio iškilmės vyko Lietuvos sporto muziejuje. Jo pagerbti susirinko ne tik sporto veteranai, bet ir artimieji, kurių tarpe buvo net keturių kartų atstovai. Šauniausiai už visus buvo nusiteikęs pro prosenelio pasveikinti atėjęs Motiejus, proanūkė Gabija ir visas būrys anūkų ir vaikų. Čia, Lietuvos sporto muziejuje, vaikučiai gražiai pagerbė vos ne visu šimtu metų vyresnį už juos buvusį lengvaatletį, futbolininką, ledo ritulininką bei sklandytoją  Lietuvos čempioną Joną Murauską. Nežiūrint į tai, kad Jonui Murauskui rugpjūčio 11 d. sukako 103 metai, jis yra žvalus, kupinas jėgų, mėgstantis ne tik pabendrauti, bet dar ir pasigalynėti su jaunaisiais krepšininkais.

Ledo arenos 40-metis

1288 Peržiūros

    1976 m. liepos 1 dieną be valdžios ir žiniasklaidos atstovų dalyvavimo atidaryta dirbtinio Ledo arena. Atidaryme dalyvavo tik Algirdas Žalys ir Pranas Majauskas, kurie buvo šio sumanymo iniciatoriai ir vykdytojai. Tačiau tuo metu naujai atidarytai dirbtinio ledo čiuožyklai atvirame lauke veikti buvo sunku, kadangi stipriau pašvietus saulei ir ėmus tirpti ledui, jos darbas būdavo nutraukiamas. Ir tik 1980 m. Kauno radijo gamyklai ėmus vadovauti Leonui Jankauskui buvo parengtas ne tik buvusios čiuožyklos uždengimo, bet ir naujos, atitinkančios visus reikalavimus arenos projektas. Ir po ilgų statybos metų, 1990 m. gegužės mėn. duris atvėrė „Bangos“ ledo rūmai.

Lopšelio - darželio "Pasaka" šventė Lietuvos sporto muziejuje

985 Peržiūros

Nemaža dalis Kauno apskrities ikimokyklinių įstaigų dalyvavo tradicinėje sporto šventėje, vykusioje birželio 4 d., skirtoje Olimpinei dienai, Vaikų gynimo dienai, Aplinkos apsaugos dienai paminėti. Tačiau dalis Kauno ikimokyklinių įstaigų negalėjo sudalyvauti, todėl šventės jaudulį nusprendė patirti Lietuvos sporto muziejuje.

Birželio 8 d. muziejuje apsilankė Kauno lopšelio – darželio „Pasaka“ auklėtiniai, kurie dalyvavo muziejaus edukacinėje veikloje. Vaikai labai laukė šios išvykos, ruošėsi jai, sportuodami darželyje su kūno kultūros pedagoge.