X Pasaulio lietuvių sporto žaidynės Kaune

652 Peržiūros

   

 

    2017 m. birželio 30 – liepos 2 dienomis Kaune ir Druskininkuose vyko X Pasaulio Lietuvių Sporto Žaidynės, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Sporto metams. Ši sporto šventė pritraukė net 4 tūkst. dalyvių iš 26 pasaulio šalių, kurie rungėsi 19 sporto rungčių. Suprantama, kad kiekvienoje sportinėje kovoje siekiama pergalės, aukštesnių rezultatų, tačiau nemažiau svarbu ir tai, kad varžybos vyko labai draugiškoje aplinkoje, gražioje tarpusavio pagarboje. Vyko aktyvus bendravimas, pažintys, pasikeitimas adresais ir kvietimai lietuviams apsilankyti užsienyje, o užsieniečiams dažniau lankytis Lietuvoje. 

Stepas Garbačiauskas ir jo nuopelnai Lietuvos sportui

812 Peržiūros

 

                                                   Stepas Garbačiauskas 1900 - 1987

 

    Stepas Garbačiauskas - vienas ryškiausių Lietuvos sportinio ir olimpinio judėjimo pradininkų, buvęs futbolininkas, lengvaatletis, sporto organizatorius, žurnalistas, diplomatas - gimė 1900 m. balandžio 17 d. Rygoje. Pirmojo pasaulinio karo audrų nublokštas į Maskvą, kur besimokydamas aktyviai sportavo. Įstojo į  Sokolnikų sporto klubą, kur treniravosi kaip profesionalus futbolininkas, dalyvavo lengvosios atletikos varžybose bei susipažino ir su kitomis sporto šakomis. Savo prisiminimuose jis rašo, kad juos treniravo iš Anglijos pakviesti treneriai, kurie vaikus išmokė ne tik žaisti futbolą, supažindino su lengvąja atletika, bet ir sudarė galimybę mokytis užsienio kalbų.

 

 

Stepas Garbačiauskas su žmona Elena ir dukra Rita Šveicarijoje

Olimpinė diena 2017

733 Peržiūros

   

 

     Kiekvienais metais birželio mėnesį pasaulyje švenčiama Olimpinė diena. Tūkstančiai žmonių dalyvauja sporto ir kultūros veikloje. Organizuojami Olimpinės dienos bėgimai, sporto varžybos, parodos, muzikiniai ir edukaciniai užsiėmimai, seminarai. Olimpinės dienos šūkis „Judėk. Sužinok. Atrask“. Olimpinės dienos tikslas – skatinti sportinę veiklą visame pasaulyje, nepaisant žmonių amžiaus, rasės, lyties ar atletiškumo lygmens.

STOVYKLA MOKINIAMS „MAŽASIS OLIMPINIS KAIMELIS” I-OJI DIENA

744 Peržiūros

            Kauno šv. Kazimiero progimnazija, bendradarbiaudama su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, Jonavos pradine mokykla bei Utenos Krašuonos progimnazija birželio 5-8 dienomis organizuoja dienos stovyklą 3-4 klasių mokiniams „Mažasis Olimpinis kaimelis“.

Visus džiugino Kaune surengta sporto ir meno šventė ,,Adamkiada“

803 Peržiūros

   2017 m. gegužės 31 d. Kaune buvo surengta sporto ir meno šventė „Adamkiada“. Šventėje dalyvavo Almos Adamkienės globojamų mokyklų moksleiviai, mokytojai, bendruomenių nariai, Kauno apskrities miestų ir rajonų sportininkai, pakviesti Butrimonių gimnazijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos. Tai jau trečioji Almos Adamkienės globos fondo organizuojama sporto ir meno šventė, kuri  buvo pašvęsta ne tik Almos Adamkienės rėmimo fondo atliekamiems kilniems darbams, bet visiems Jo ekscelencijos Lietuvos Respublikos prezidento Valdo Adamkaus ir ponios Almos Adamkienės atliktiems ir atliekamiems kilniems darbams, jų begalinei meilei sportui ir olimpiniam judėjimui.