Dėmesio!!!
Nuo 2020 m. spalio 28 d. KAUNE paskelbus karantiną, atnaujinamos muziejaus lankymo taisyklės:
- PRIVALOMA dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.
- Įeinant į muziejų privaloma dezinfekuoti rankas.
- Vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikykitės saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai).
- Laikykitės čiaudėjimo, kosėjimo etiketo.
- Taip pat, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 152 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ (galiojanti redakcija nuo 2020-10-26), muziejuje bus vykdoma lankytojų registracija.
Saugokime save ir kitus!
Lietuvos sportinis ir olimpinis judėjimas, gimęs dar 1919 m. gegužės 18 d., kai buvo įkurta pirmoji Lietuvos sporto sąjunga, nuėjo ilgą ir garbingą kelią. Nuo tais laikais turimų ir kultivuojamų keturių sporto šakų išaugo iki 144, nuo penkių prieškaryje Lietuvos sportininkų Europos ir pasaulio čempionatuose iškovotų medalių, imant 1937-2018 metus Pasaulio olimpinėse žaidynėse mūsų sportininkai yra iškovoję 31 aukso, 26 sidabro ir 28 bronzos medalius, Pasaulio čempionatuose 422 aukso, 455 sidabro ir 558 bronzos medalius, Europos čempionatuose 676 aukso, 633 sidabro ir 860 bronzos medalių. Todėl pasigilinus vien tik į šiuos skaičius susimastai, kieno pastangų dėka buvo pasiekti šie laimėjimai.
Lietuvos sporto muziejuje finišavo išskirtinė aštuonių savaičių po 25 vaikus (viso 200 vaikų) Vasaros dienos stovykla, kurią Lietuvos sporto muziejaus bazėje organizavo vaikų sporto akademija „Startukas“. Dalyviai turėjo išskirtinę vasarą su draugais, sportu ir pažintinėmis ekskursijomis bei edukacijomis. Vaikai ne tik smagiai ir aktyviai leido laiką gryname ore sporto muziejaus kiemelyje ugdydami savo fizinius gebėjimus, bet ir formavo stiprios asmenybės savybes. Vaikai bendravo, bendradarbiavo, stiprino savarankiškumo įgūdžius, pasitikėjimą savimi, mokėsi prisiimti atsakomybes, reikšti savo nuomonę, ir mokėsi savo išskirtines savybes pateikti kaip privalumą.
Nenumaldomai greitai bėga laikas, keičiasi kartos, gimsta nauji sumanymai, tačiau meilė Tėvynei, jos nueitam nelengvam kovų, netekčių, o pagaliau ir ilgai lauktos pergalės keliui Lietuvos žmonių širdyse išlieka amžinai. Ir šį kartą įvyko ši graži šventė, pasitinkant ,,Baltijos kelio“ 31- ąsias metines Vilniaus – Rygos autostrados 105 km ties Šilų gyvenviete, prie šimtamečio ąžuolo, kur 1989 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno tarybos iniciatyva, dalyvaujant tūkstantiniai žmonių miniai, buvo atidengtas koplytstulpis, skirtas Lietuvos sportininkams, žuvusiems nuo Stalino genocido.
Gal kiek ir keistai skamba, kad paskutinę 2020 m. birželio dieną į Lietuvos sporto muziejaus Vytautų Augustauskų kiemelį rinkosi LTOK Kauno apskrities tarybos nariai. Nejučiomis kyla klausimas, o kokiu gi reikalu? Atsakymas aiškus: užbaigti praeitų metų darbų įvertinimą ir pasitarti, kaip sekasi šiais metais. Šį nepaprastai svarbų įvykį buvo nutarta atlikti mūsų būsimiems olimpiečiams skirtoje Olimpinės Dienos šventėje, kuri LTOK Kauno apskrities tarybos ir Lietuvos sporto muziejaus bei vaikų vasaros stovyklėlės iniciatyva buvo surengta Sporto muziejaus bazėje.