Iškiliai paminėta Kauno futbolo ir beisbolo klubo – 25 metų sukaktis

252 Peržiūros

2020 m. kovo 6 d., kaip niekada į Lietuvos sporto muziejų ne tik atėjo, bet ir iš įvairių Lietuvos vietų suvažiavo buvę ir šiuo metu dar žaidžiantys futbolą garsūs futbolininkai, futbolo treneriai, buvę Kauno futbolo ir beisbolo klubo nariai, federacijos vadovai ir svečiai. Čia Kauno futbolo ir beisbolo klubo 25 metų jubiliejaus garbei buvo surengtas ne tik gražus paminėjimas, bet ir  buvusio klubo  direktoriaus Romualdo Kontrimo iniciatyvos ir pastangų dėka kartu su Lietuvos sporto muziejaus kolektyvu buvo surengta graži šventė bei nuostabi, visus klubo gyvenimo ir veiklos etapus primenanti, paroda ir Naglio Miknevičiaus video filmo peržiūra.

Įvyko 13 – asis Lietuvos mokinių rašinio konkursas tema ,,Ką gyvenime turėčiau nuveikti, kad mane prisimintų?“

337 Peržiūros

          Keturios  institucijos: LTOK Kauno apskrities taryba, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija ir Lietuvos sporto muziejus jau 13-tąjį kartą surengė Lietuvos mokinių rašinio konkursą olimpine tematika.    

Lietuvos sporto muziejuje iškiliai paminėta Vasario 16- oji diena

492 Peržiūros

 

     Į muziejaus didžiąją salę gausiai rinkosi ne tik olimpiečiai, sporto veteranai, bet ir gausus Kauno Sąjūdžio bei kitų organizacijų būrelis. Tai Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM direktorius plk. ltn. Virgilijus Vilkelis, Šilainių seniūnijos seniūnaitis  Ats. plk. Jonas Marcinkus, Šaulys, vyr. srž.  Romas Eidukevičius, Kauno sąjūdietis, kultūrologas Dominikas Petras Akstinas, Kauno sąjūdietis, visuomenininkas Romualdas Jakubonis, Šaulys, savininkų bendrijos "Santarvė" pirmininkas Julius Proškus, Šaulys, Kauno sąjūdietis Jonas Arbačiauskas, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Trakų skyriaus pirmininkas ats. kpt. Gintas Vilkelis, Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos Kauno skyriaus narys, Lietuvos samariečių bendrijos prezidentas Sigitas Klimas, Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos Kauno skyriaus narys, Sąjūdžio dailininkas Tautvilas Rinkevičius, Baltijos jūrų skautai vadovė Jurgita Paškevičienė, Kauno sąjūdietis Vytautas Butkus, Šaulė Genutė Jokubauskienė, Stasio Lozoraičio Senjorų Akademijos  prorektorė Rima Čepurnienė, Šaulys, Kauno Šv. Jurgio konvento gvardijonas, Lietuvos skautų kapelionas kun. Saulius Bytautas OFM, Kauno evangelikų liuteronų  parapijos klebonas  kun. Saulius Juozaitis, Šaulys, metraštininkas Jonas Ivaškevičius, Šaulys Saulius Marcinkus ir kiti.

Knygos ,, LIETUVOS TENISO SĄJUNGAI – 100 METŲ“ pristatymas

462 Peržiūros

        2020 m. vasario 2 dieną Lietuvos sporto muziejuje susirinkęs iškiliausių Lietuvos lauko tenisininkų žiedas bei garbūs svečiai nekantriai laukė ne tik ilgamečio, bet ir buvusio vieno iškiliausio Lietuvos lauko teniso žaidėjo, teisėjo, Lietuvos teniso vystymosi istorijos žinovo, mokslų daktaro, rašytojo, už naftos išteklių atradimus valstybinės premijos laureato, 10 metų pripažintu geriausiu buvusio TSRS teniso teisėju, 1973 m. pasaulio universiados, 1983 metų 15-to Europos čempionato finalinių varžybų teisėjo, penkių TSRS spartakiadų finalinių varžybų teisėjo, šešiolikos knygų autoriaus ir daugelio kitų darbų nuveikusio bei apdovanojimų pelniusio žmogaus Vinco Korkučio, kuris  savo naujausioje knygoje nušvietė vienos iš pirmųjų Lietuvoje esančių sporto šakų – Lietuvos lauko teniso atsiradimo ir jo vystymosi bei klestėjimo istoriją, kuri  per 100 metų trukusį laikotarpį nuėjo nelengvą, bet garbingą kovų ir pergalių kelią.

Pagerbti sporto veteranų klubo ,,Ąžuolynas„ jubiliatai

648 Peržiūros

              Jubiliejinių sveikinimų įžangoje sakoma, kad pasitinkant garbingą sukaktį, norom nenorom susimąstai: O kas toliau? Ogi eisi tuo pačiu takeliu, tik gal kiek statesniu ir vis žemyn, ir gilyn į mūsų išsvajotas  rojaus lankas, kur nereikės sunkiai dirbti, o Tave vis tiek visi gerbs, kur nereikės už nieką atsakyti, o Tavimi vis tiek visi pasitikės. Be to visų klubo bičiulių vardu buvo išreikštas patarimas ir palinkėjimas, kad dabar jau reiks eiti kuo lėčiau, atsargiau bei stengtis sėkmingiau pasiekti tas išsvajotas Rojaus lankas. Ir šio nuostabaus 30- mečio jubiliejaus  proga padėkota už  nuostabią draugystę ir bendradarbiavimą, sprendžiant pačius sudėtingiausius uždavinius darbe su darželinukais, mokinukais, studentukais, sulaukusiais gražios, taurios brandos buvusiais ne tik miesto, bet ir visos Lietuvėlės iškilaisiais sportininkais, kūno kultūros mokytojais, treneriais, sporto organizatoriais, žurnalistais.