9-asis Respublikinis ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

Festivalį rengia: Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA)

LTOK Kauno apskrities taryba, Lietuvos sporto muziejus

Kauno lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“

 

Tikslas: perteikti vaikams pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant“ trikrepšio aikštelėse, suburti Lietuvos ikimokyklinių įstaigų bendruomenes į masinį trikrepšio žaidimą.

Aktualumas: ikimokyklinukų tarpe tradicija tampa Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėti žaidžiant trikrepšį. TAI VIENAS IŠ MASIŠKIAUSIŲ RIUKKPA INICIJUOTŲ RENGINIŲ! Bendruomenių nariai pasiruošę įstaigas nuspalvinti pačiomis gražiausiomis Lietuvos spalvomis – pedagogams, tėvams, vaikams ir svečiams netrūksta išmonės ruošiantis šiai šventei ir būdui ją švęsti. Tai ne tik trikrepšio varžybos, pratimai, šokiai, dainos, eilėraščiai, lipdiniai, karpiniai, aplikacijos ir panašiai, bet ir trispalviai patiekalai, kuriuos su meile ir išradingumu ruošia šeimų nariai.

Festivalio metu pedagogai skatinami dalintis sukaupta patirtimi integruojant trikrepšį į vaikų judriąją veiklą, skiepyti vaikams patriotiškumo jausmą siejant jį su pergalėmis sporte. Vaikai skatinami kovoti garbingai

Lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“ trikrepšį žaidė lygiai 100 vaikų.

Lopšelyje – darželyje „Rasytė“ baudų mėtymo, estafečių, varžybų 4x4 metu įmesta 100 taškų, kuriuos skirė Lietuvos 100-mečiui.

Lopšelyje – darželyje „Sadutė“ įgyvendintais Lietuvos 100-mečio iššūkiais:

100 - trispalvių žėlė indelių

100 - įkritusių kamuolių į krepšį

100 - kamuolių dundesių.

Per trikrepšio festivalį 286 (143 vaikai x 2) žandukai papuošti Lietuvos trispalvėmis vėliavėlėmis.

Radviliškio Kregždutė – sirgaliai viršijo 100 decibelų garsumą.

Vaikų darželyje "Raudonkepuraitė" meninių veiklų metu vaikai lipdė, piešė, konstravo, aplikavo trispalves. Šventinio rytmečio Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti metu vaikai giedojo himną, deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, sakė gražiausius žodžius apie Lietuvą. Renginio metu gitara skambino bibliotekininkė Regina Klemantavičienė.

 

Iš viso per šį festivalį trikrepšio rungtynėse dalyvavo, estafetes atliko ir įvairiais būdais prisidėjo prie šventimo 2760 vaikų ir 430 suaugėlių iš 63 Lietuvos ikimokyklinių įstaigų. Gausiausiai pasirodė kauniečiai, prie jų prisijungė Radviliškio, Kalvarijų ir Jonavos ikimokyklinukai.

Renginio koordinatorė Kauno lopšelio - darželio kūno kultūros pedagogė ekspertė Daiva Statkevičienė