,,Žemaičiams 21-eri", o galbūt ,,So ripkė irinkė svietą"

Įžangai matyt aktualu priminti, kad 2012 metų gegužės mėn. 27 dienos ,,Plungės žinios" laikraštyje, ,,Žemaičiams - 15 metų: veiklos rezultatai ir faktai", buvo aprašyta apie klubą.

(Plačiau:http://www.pzinios.lt/Rubrikos/Sportas/Zemaiciams-15-metu-veiklos-rezultatai-ir-faktai).  

Šį straipsnelį, apie lietuviško ritinio sporto klubo ,,Žemaičiai" veiklos tęstinumą, kuris yra tarsi ,,sporto pelenė". (Klubo veikla nekreipiama į sporto rezultatus, nors ir jų yra apstu, o jei norit, ,,Žemaičiai" tarsi žemaitukų arkliukai, etnosporto keliu, eina mindami savo pėdas net nuo 2004).

Įprasminant 21 -ąjį klubo veiklos sezoną, kuris niekada nebuvo nei uždarytas, nei kaip nors kitaip sustabdytas, šiemet, gruodžio 12 dieną, Lietuvos sporto muziejuje buvo pagerbti 1 - ųjų Lietuvos etnožaidynių, parodomosios ,,mini ripkės 3x3" dalyviai. Tai lietuviško ritinio žaidimo atmaina, lauko teniso dydžio erdvėje, demonstruojant bei ,,piešiant" ateities žaidimo kontūrus siekiant išvesti į kito lygmens žinomumą bei pripažinimą Pasaulyje šį unikalų, analogų neturintį sportinį žaidimą. (Išskirtinai įvairindami ir siekdami pritraukti dar daugiau žiūrovų, plėsdami pritaikymo galimybes, pastaraisiais metais kūrybiškai veikia net garsiausios sporto šakos atstovai tokie kaip regbio bei futbolo žaidėjai sukūrę pvz.: ,,footballgolf, rugbygolf atmainas žaidimui su regbio ir futbolo kamuoliais golfo laukuose, kurių esmė - pataikyti kamuolius į golfo duobeles tik padidintas, kad tilptų kamuoliai, juos spiriant ir/ar metant, kur laimi tas, kuris į visas duobeles pataiko kamuolius su mažesniu kartojimų skaičiumi). 

Andrius Kaveckas 1997 m. Plungės stadione

Prieš išvykstant į Lietuvos Jaunučių čempionatą Plungėje. 2003 m. Klaipėdos Sendravio pagrindinės mokyklos kiemas

2003 m. Lietuvos Jaunučių čempionato II vietos nugalėtojai Sendvario pagrindinės mokyklos komanda

2003 m. Lietuvos Jaunučių čempionato I vietos nugalėtojai Plungės sporto klubo "Žemaičiai" komanda

Didelis susidomėjimas šiuo kompaktišku, 3x3, vizualiai patraukliu, itin dinamišku, paprastai suprantamu bei laikmetį atliepiančiu pokyčiu sporte, edukacijos, pramogų ir fizinio aktyvumo srityje pristatant tikrąjį tautos sporto paveldą (lietuviškas ritinys yra įtrauktas ir į UNESCO ), liko patenkinti etnožaidynių organizatoriai iš Aleksandro Stulginskio Universiteto (ASU). 

Naujos krypties siekiamybė, mini ripkę pradedant diegti teniso aikštyne, golfo lauke ir pan., bene giliausią išliekamąją vertę šiame etnožaidimo tarpsnyje, šio žaidimo istorijoje ,,įmynė" pirmoji mergina Emilė Jaruševičiūtė. Ji, oficialiose, parodomosiose mini ripkės varžybose dalyvavusi kartu su vaikinais, tarsi patiesė kelio pradžią, parodžiusi, kad šiuo sporto paveldu pajėgios 

užsiimti ir merginos, ir tik laiko klausimas kada, kaip, kur, kokiu būdu tai bus įgyvendinta plačiau.  

22-ojo sezono veiklos artėjimui, 2018 metais, klubo siekiamybė dalyvauti išskirtiniuose edukaciniuose sporto, pramogų bei fizinio aktyvumo renginiuose prisidedant prie Lietuvos garsinimo, prie Lietuvos 100- mečio minėjimo, generuojant nestandartines, absoliučiai naujas, nepramintas veiklos idėjas skambančias žemaitiškai: ,,So ripkė irinkiuo svietą". (Su mini ritiniu aplink Pasaulį). Laikas parodys kur ,,nujosim", kaip kadaise žemaitukų arkliukai ėję savom pėdom

 

Pranas Majauskas, matyt įžvelgęs platų sporto istorijos paveldo puoselėjimą, 1-ųjų etnožaidynių dalyviams, kuriais buvo ir tie patys klubo jaunuoliai rungėsi ,,Kylos" ir kt., rungtyse,  ir žinoma pademonstravusiems parodomosios mini ripkės 3x3 žaidimą, žaidėjams įteikė puikias atminimo taures, kurios savo išvaizda simbolizuoja itin gilią, tam tikrą, būties prasmę šioje Žemėje, ne tik sporto istorijos kontekste, tokiu būdu jaunimą pagerbiant prisidedantiems prie lietuvybės čia.