28-ąjį kartą surengta ,,Baltijos kelio“ akcija

        Sunku patikėti,  kad prabėgo 28 – eri metai, kai 1989 m. rugpjūčio 23 d., minint 50- tąsias Molotovo –Ribentropo pakto, panaikinusio Baltijos šalių nepriklausomybę, metines, autostrados Vilnius – Klaipėda 105 km Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio, Estijos ir Latvijos liaudies frontų iniciatyva buvo surengta „Baltijos kelio“ akcija - 650 km ilgio susikibusių žmonių grandinė, sujungusi trijų Baltijos šalių sostines: Vilnių – Rygą – Taliną.

 Minint šį istorinį įvykį, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija rengia bėgimą Vilnius – Ryga – Talinas, o Panevėžio rajono savivaldybė, Raguvos seniūnija ir Šilų bendruomenė bei Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto taryba juos pasitikę ties Panevėžio rajono riba pasveikina ir katu su Šilų jaunaisiais bėgikais palydi  iki 105 km, kur 1989 m. rugpjūčio 23 d. buvo pastatytas koplytstulpis, skirtas Lietuvos sportininkams žuvusiems ir nukentėjusiems nuo Stalino genocido bei pasodinta Ąžuolų giraitė. Čia kiekvienais metais tiek bėgantys sportininkai, tiek juos lydintys asmenys yra gražiai sutinkami  bei pagerbiami.

2017 m. rugpjūčio 18 d. tradiciškai buvo pakartota ši graži tradicija. Renginyje dalyvavo Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius, vyr. specialistas Alvidas Savickas, Raguvos seniūnas Juozas Skorulskis, Šilų bendruomenės pirmininkė Regina Turulienė, Šilų bendruomenės moterų vokalinis ansamblis, gausus būrys Šilų jaunimo bei iš Kauno atvykę olimpiečiai, sporto veteranai, jaunieji sportininkai. Bėgimo dalyvius pasveikino ir, padėkojęs už ryžtą ir ištvermę įveikiant 650 km kelią bei paprašęs nuo visų čia susirinkusių perduoti nuoširdžiausius linkėjimus Latvijos ir Estijos žmonėms, gražiais atminimo medaliais apdovanojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atsakingasis sekretorius, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas. Išlydėjus bėgimo dalyvius į ,,Baltijos kelią“, atvykęs jaunimas ir svečiai iš Kauno bei Šilų jaunimas ir gyventojai turėjo galimybę dar ilgai ir gražiai ne tik pažaisti trikrepšį, bet ir pabendrauti. 

 

Pranas Majauskas