STOVYKLA MOKINIAMS „MAŽASIS OLIMPINIS KAIMELIS” I-OJI DIENA

            Kauno šv. Kazimiero progimnazija, bendradarbiaudama su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, Jonavos pradine mokykla bei Utenos Krašuonos progimnazija birželio 5-8 dienomis organizuoja dienos stovyklą 3-4 klasių mokiniams „Mažasis Olimpinis kaimelis“.

             Projekte–stovykloje „Mažasis Olimpinis kaimelis“ dalyvauja 21 Kauno šv. Kazimiero progimnazijos mokinys, 5 pedagogai – stovyklos vadovai, 2 vyresniųjų klasių mokiniai-savanoriai, 1 fotografas, 1 – žurnalistas.

           Projekto veiklos orientuotos į Olimpinių žaidynių struktūrą, todėl apima ne tik visus ritualus (stovyklos atidarymą, olimpinės ugnies įžiebimą, olimpinę priesaiką ir kt.), bet ir į kultūrinę, pažintinę, sveikatinimo, kūrybinę bei sportines veiklas. Be to, kiekviena diena bus skirta olimpinei vertybei: draugystei, pagarbai, tobulėjimui, tad veiklos bus kryptingai orientuotos į šių vertybių ugdymą bei su jomis susijusių situacijų modeliavimą. Planuojamas ciklas susitikimų su žinomais sportininkais, olimpiečiais, siekiant kuo daugiau sužinoti apie olimpizmą, olimpines vertybes bei socializacijos galimybes olimpizmo srityje.

Pirmoji „Mažojo Olimpinio kaimelio“ diena prasidėjo stovyklos atidarymu Lietuvos sporto muziejuje. Atidarymo metu mūsų mažieji olimpiečiai buvo supažindinti su stovyklos programa bei jos misija, skaitė Olimpinę priesaiką, žiūrėjo edukacinius filmus, kuriuose atsispindėjo svarbiausios olimpinės vertybės. Apie realų olimpinį kaimelį, olimpines vertybes bei savo kelią iki olimpinio pjedestalo vaikams papasakojo Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja irkluotoja Birutė Šakickienė.

Pirmosios stovyklos dienos metu labiausiai buvo akcentuojama vertybė – Draugystė sporte ir gyvenime. Po visų veiklų mokiniai dalyvavo refleksijoje, kurios metu pasidalino šiandieniniais įspūdžiais bei išrinko draugiškiausius vaikus, kuriems buvo įteikti draugystės ženkleliai.