Lietuvos sporto muziejuje pagerbti Lietuvos laisvųjų imtynių meistrai

          2017 m. sausio 3 d. Lietuvos sporto muziejuje rinkosi Lietuvos klasikinių imtynių mylėtojai, norėdami iš arčiau pamatyti ir pabendrauti su iškiliausiais šios sporto šakos atletais: šešis kartus pasaulio laisvųjų imtynių čempionu Stasiu Šaduikiu, švenčiančiu  70- ties metų jubiliejų ir Pasaulio laisvųjų imtynių jaunimo trečios vietos laimėtoja Kamile Gaučaite. Muziejaus direktorius Pranas Majauskas, pasveikinęs susirinkusius, pasidžiaugė ne tik gausiu Lietuvos laisvųjų imtynių federacijos narių apsilankymu, bet ir surengta turininga Stasio Šeduikio atvežtų diplomų, medalių, taurių, nuotraukų, video filmų ir kitų eksponatų  laimėtų ne tik Lietuvos, Europos, bet ir Pasaulio laisvųjų imtynių čempionatuose paroda, bei šios gražios šventės proga Lietuvos sporto muziejaus ir LTOK Kauno apskrities tarybos vardu Stasiui Šaduikiui ir Kamilei Gaučaitei įteikė padėkas.

           Stasys Šaduikis 2016 m. spalio 7-9 d. Lenkijoje, Walbrzych mieste vykusiame pasaulio veteranų laisvųjų imtynių čempionate iškovojo antrąją vietą. Tai jau aštuntas Stasio parvežtas medalis iš pasaulio veteranų imtynių čempionatų. Stasys Šaduikis savo sportinį kelią pradėjo 1962 m. Anykščiuose pas trenerį J. Malelę. 1966 m. buvo pašauktas į Sovietinę kariuomenę. Aktyviai sportavo iki 1968 m. Ir tik 2008 m. Kapčiamiesčio seniūno Vydmanto Dambrausko prikalbintas, po kelių treniruočių nuvažiavo į Raseiniuose vykusį Lietuvos veteranų čempionatą, kuriame pasiekė finalą ir jame teko kovoti su daugkartiniu Lietuvos čempionu Antanu Mauza. Po varžybų abu sportininkai tapo ne tik varžovais, bet ir geriausiais draugais, išgarsinusiais Lietuvą pasaulyje.

            Kamilė Gaučaitė išrinkta geriausia 2016 m. moterų imtynių sportininke. Šešis metus imtynes kultivuojanti sportininkė, trenerių Arūno Paulausko ir Aivaro Kaselio auklėtinė visus metus demontravo gerus rezultatus. 2016 m. rugsėjo mėn. Tbilisyje vykusiame pasaulio imtynių jaunių čempionate 16 – metė mergina galutinėje įskaitoje, įveikusi 4:3 amerikietę, 6 :1  ukrainietę ir 1:0 Švedijos sportininkę, užėmė trečiąją vietą. Šiaulių sporto mokyklos gimnazistės delne - pasaulio čempionato bronza, o mintyse Tokijo Olimpinės žaidynės. O kodėl gi ne?.....