25-ji kartą Baltijos kelyje buvo surengtas Vilnius-Ryga- Kaunas bėgimas

 

 

       2016 m. rugpjūčio 19 d. Lietuvos bėgimo mylėtojų asociacija surengė tradicinį  bėgimą Vilnius-Ryga-Talinas, kurio pasitikti ir palydėti, kaip ir kiekvienais metais, buvo nuvykę LTOK Kauno apskrities tarybos nariai ir sporto veteranai.

Ten kur 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos kelio 105 km atkarpoje būriavosi Kauno krašto žmonės, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno rėmimo grupės iniciatyva buvo pastatytas koplytstulpis, skirtas sportininkams žuvusiems ir kitaip nukentėjusiems nuo Stalino genocido atminti. Todėl kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį ten LTOK Kauno apskrities tarybos iniciatyva rengiama  olimpiečių, sporto veteranų ir jaunimo išvyka prie ten pastatyto  koplytstulpio ir pasodintos  Ąžuolų giraitės, kurios metu  ne tik aplankoma ši istorinė vieta, bet kiekvieną kartą sutinkami ir palydimi Vilnius-Ryga-Talinas bėgimo dalyviai, bei gražiai ir turiningai pabendraujama su Šilų bendruomene ir Raguvos seniūnija. Čia kiekvieną kartą  šimtamečio ąžuolo paunksmėje rengiamos vaikams varžybos, su Šilų bendruomene pasikeičiama „atvežtomis“ dainomis, gražiomis muzikantų atliekamomis melodijomis, poetų parašytomis lyrinėmis eilėmis, pasipasakojama apie savus vargus bei lūkesčius.

      Kas per tuos  28 bendravimo metus taip suartino žmones, kad jie jau tapo tarsi savi? Malonu tai, kad nežiūrint į laiko trukmę ir kartų kaitą,  ši graži  draugystė vis stiprėja. Tenka tik palinkėti, kad ji niekada neužgestų, o įgaudama naujų bendravimo formų gyvuotų dar ilgai, ilgai. Už šį susitikimą norisi padėkoti Lietuvos bėgimo mylėtojų asociacijos prezidentui Vidmantui Dobrovolskui, Raguvos seniūnui Juozui Skorulskiui, Šilų bendruomenės pirmininkei Reginai Turulienei ir visiems bėgikams, Šilų gyventojams, Kauno delegacijos nariams, bei šventės svečiams.

 

Pranas Majauskas