Ledo arenos 40-metis

   1976 m. liepos 1 dieną be valdžios ir žiniasklaidos atstovų dalyvavimo atidaryta dirbtinio Ledo arena. Atidaryme dalyvavo tik Algirdas Žalys ir Pranas Majauskas, kurie buvo šio sumanymo iniciatoriai ir vykdytojai. Tačiau tuo metu naujai atidarytai dirbtinio ledo čiuožyklai atvirame lauke veikti buvo sunku, kadangi stipriau pašvietus saulei ir ėmus tirpti ledui, jos darbas būdavo nutraukiamas. Ir tik 1980 m. Kauno radijo gamyklai ėmus vadovauti Leonui Jankauskui buvo parengtas ne tik buvusios čiuožyklos uždengimo, bet ir naujos, atitinkančios visus reikalavimus arenos projektas. Ir po ilgų statybos metų, 1990 m. gegužės mėn. duris atvėrė „Bangos“ ledo rūmai. Pagaliau Kaunas turėjo Ledo areną, kur galėjo būti rengiamos ne tik treniruotės, bet ir tarptautinės varžybos (pirmosios įvyko 1991 m.).

Kauno ledo arenoje „užaugo“ Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas, Edita Katkauskaitė (Dvarionienė), Goda Butkutė. Dar iki šių dienų arenoje sportuoja ledo ritulio, dailiojo čiuožimo entuziastai ir sportininkai.

 2016 m. liepos 1-ąją dieną buvo minimas Lietuvos ledo arenos 40-metis. Šventėje dalyvavo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė, Kauno miesto kūno kultūros ir sporto departamento skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas, ledo čiuožyklos Kaune atsiradimo iniciatoriai Leonas Jankauskas, Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas, Bronius Kriščiūnas, pastarosios didesnės rekonstrukcijos iniciatorius Seimo narys Kazys Starkevičius, Kauno vicemeras Vasilijus Popovas, buvę čiuožėjai, treneriai.