RESPUBLIKINĖ MOKYTOJŲ IR MOKINIŲ KŪRYBINIŲ BEI TIRIAMŲJŲ DARBŲ KONFERENCIJA „MANO OLIMPAS“

    2016 m. balandžio 7 dieną Lietuvos sporto muziejuje vyko šalies mokytojų ir mokinių kūrybinių bei tiriamųjų darbų konferencija „Mano Olimpas“, kurią organizavo Kauno šv. Kazimiero pagrindinė mokykla ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Ši konferencija skirta ne tik kūno kultūros mokytojams, tačiau visiems pedagogams, kurie geba mokinio širdyje auginti gerumą, kilnumą, svajonę, siekį visapusiškai tobulėti, rungtyniauti, varžytis ir pirmauti visose gyvenimo srityse, kurie kūrybingai ir kompetentingai integruoja ugdymo procesą, suteikdami mokiniams veiklos ir pergalės džiaugsmą. Konferencija buvo siekiama praktiškai atskleisti kūno kultūros integralumą, vertybines kompetencijas ugdymo kontekste, suteikti mokiniams ir pedagoginei visuomenei svarių argumentų apie kūno kultūros, sporto, olimpizmo aktualumą žmogaus socializacijos prioritetų sferoje.
    Konferencijos svečias šuolininkas į tolį, Europos taurių nugalėtojas ir prizininkas, Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvis, Sidnėjaus olimpinių žaidynių dalyvis, UAB „EAS Baltic“ direktorius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto  treneris, „Asmens sveikatos ugdymo“, „Judesių valdymo“, „Koordinacinių sugebėjimų ugdymo“  programų dėstytojas Tomas Bardauskas įtaigiai papasakojo apie savo kelią į Olimpą, apie gyvenimiškas vertybes, kurias suformuoja olimpinis sportas.
    Konferencijos darbas vyko trijose sekcijose, kuriose tiek mokytojai, tiek mokiniai galėjo pasidalinti savo gerąja patirtimi, kūrybiniais sumanymais, tiriamąja veikla.
    Lietuvos tautinis olimpinis komitetas įsteigė prizus geriausiems konferencijos pranešimams, kuriuos vertino ir atrinko kompetentinga komisija. Tačiau apdovanoti buvo ne tik geriausieji. Padėkas ir diplomus gavo visi konferencijos dalyviai. Juk olimpinis principas – „svarbu dalyvauti, o ne nugalėti“ ir yra tobulėjimo paskata.

Filomena Beleškvičienė,
Kauno šv. Kazimiero pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja, kūno kultūros mokytoja ekspertė