Krepšinio mylėtojų džiaugsmas pakartotas Kaune

             Ketvirtadienį (rugsėjo 17 d.), šviečiant saulutei, Kaune Lietuvos sporto muziejaus Vytautų Augustauskų sporto kiemelyje susirinkęs per šešiasdešimt miesto darželinukų būrys, kovodamas dėl tradicinės Trikrepšio Kauno miesto mero taurės, ne tik pakartojo, bet ir nustelbė Prancūzijoje Lietuvos krepšininkų kovojusių su Italijos rinktine pasirodymą. Čia dalyvavo 14 iškiliausių miesto vaikų darželių komandų. Vaikučiai ne tik sportavo, bet ir gausiai susirinkusioms auklytėms, tėveliams ir garbiems svečiams parodė gražų, technišką, atkaklų Trikrepšio žaidimą, surengė įdomią  meninę programėlę bei pradėdami pasirodymą visi kaip vienas gražiai pagerbė Lietuvos krepšininkų pasirodymą Europos krepšinio čempionate.

           Ši tradicinė darželinukų sporto šventė yra vienas iš daugelio Lietuvos sporto muziejaus edukacinės programos renginių, apimančių įvairaus amžiaus vaikų, jaunimo, pagyvenusio bei solidaus amžiaus sportuojančių grupes. Sunku patikėti, kad čia Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos, sporto veteranų klubo ,,Ąžuolynas“ ir Lietuvos sporto muziejaus darnaus, kryptingo ir sutelkto darbo pastangų dėka, kone kas savaitę vyksta patys įvairiausi renginiai, konferencijos, rašinio konkursai, parodos, jubiliejiniai vakarai, susitikimai su įžymiais Lietuvai nusipelnusiais žmonėmis ne tik iš Lietuvos, bet ir pasaulio. Ypatingai gražūs tiek savo forma, tiek turiniu čia vyksta renginiai skirti darželinukams,  moksleiviams bei studentijai.

            Visi šventės dalyviai ir nugalėtojai kolektyviai buvo apdovanoti gražuole Kauno miesto mero taure, kuri nuo šiol puikuosis Lietuvos sporto muziejuje, o kiekvienas darželis apdovanotas auksine, su pergalės deivės Nikės statulėle, taure ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos padėka.  Kiekvienas šventėje dalyvavęs vaikutis už rūpestėlį ruošiantis šventei, parodytą technišką ir atkaklų žaidimą, bei kilnų elgesį buvo apdovanotas  nuostabiais atminimo medaliais, ir asmenine dovanėle bei Olimpinio komiteto diplomėliais, kuriuos įteikė šventėje dalyvavę miesto savivaldybės sporto skyriaus, Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto, Kūno kultūros ir sporto departamento, Lietuvos krepšinio federacijos nariai bei sporto veteranai.

           Tiek vaikučiai, tiek svečiai po visų iškilmių išsiskyrė patenkinti ir viltimi, kad ši miesto mero taurė nebus paskutinė...

 

                Pranas Majauskas