Iškilmingai atidarytas Vytautų Augustauskų - Augustaičių sporto kiemelis

           Nepaprastai gražią ir saulėtą gegužės 25 dieną Lietuvos sporto muziejuje vartelius atvėrė naujas nuostabus sporto kiemelis, pavadintas pirmojo Lietuvos olimpinio komiteto prezidento Vytauto Augustausko - Augustaičio  ir jo sūnaus profesoriaus Vytauto Augustausko -  Augustaičio vardu, skirtas vaikučiams apsilankantiems sporto muziejuje. Kur jaunieji muziejaus lankytojai ne tik galės susipažinti su garsiausių Lietuvos sportininkų iškovotais pačio aukščiausio rango laimėjimais, diplomais, medaliais, gražiausiomis taurėmis, jų apranga, gyvenimu, pažiūrėti begalę kino juostų, literatūros, nuotraukų, bet ir po to turės galimybę čia pat kiemelyje pasportuoti, o ypatingai pažaisti naujausią žaidimą Trikrepšį.

               Į šventę susirinkęs gausus svečių būrys, o ypatingai vaikučiai nekantriai laukė iškilmingo kiemelio atidarymo. Tačiau viskas prasidėjo muziejaus didžiojoje salėje: muziejaus direktorius - šio gražaus kiemelio įsteigimo iniciatorius ir organizatorius visus susirinkusius šiltai pasveikino, supažindino su Vytautų Augustauskų – Augustaičių nueitu šlovingu, tačiau neišpasakytais sunkumais grįstu gyvenimo keliu, jų atminimui skirta ir turiningai parengta paroda, pristatė į šventę atvykusius Vytautų Augustauskų - Augustaičių artimuosius, šeimos narius: tai profesoriaus Vytauto Augustausko – Augustaičio žmona Marija Augustaitienė, sūnus Vytautas bei anūkas Vilius. Taip pat pasidžiaugė ir pristatė, į šventę atvykusius ir gražiais prisiminimais pasidalinusius bei sveikinimo žodžius pasakiusius,  Akademiką Kazimerą Ragulskį, Lietuvos Seimo narį Arimantą Dumčių, Kauno vicemerą Vasilijų Popovą, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto vykdomojo komiteto narį Albiną Grabnicką, Lietuvos olimpiečių asociacijos viceprezidentę Birutę Statkevičienę ir kt. Visi susirinkusieji, palikę iškilmių salę, nuskubėjo į muziejaus kiemelį, kur didžiulis būsimųjų olimpiečių Kauno darželinukų būrys laukė sporto kiemelio atidarymo iškilmių ir pirmųjų jame sportinių startų, nes ant iškilmių didžiulio stalo puikavosi ne tik diplomai, aukso medaliai, atminimo taurės, bet ir asmeninės dovanėlės.

             Iškilmingai atidengti Vytautų Augustauskų – Augustaičių sporto kiemelio informacinę atminimo lentą buvo patikėta Augustauskų –Augustaičių ketvirtos kartos atstovui Viliui Augustaičiui ir jam talkinusiai Ievutei – Marijai Žukauskaitei.  Visiems nekantriai sulaukus oficialaus naujojo kiemelio  pavadinimo, pasipylė plojimų banga ir visos čia atvykusios komandos pradėjo ruoštis startams. Vyko  Estafečių, Kliūčių ruožo ir Trikrepšio varžybos. Vyko kilni, techniška, atkakli sportinė kova. Todėl visi jaunieji sportininkai buvo apdovanoti diplomais, aukso medaliai, komandos – atminimo taurėmis ir asmeninėmis dovanėlėmis. Vaikučiams dovanėles įteikė į šventę atvykę garbūs svečiai ir šventės organizatoriai.

              Nuostabioj aplinkoj, graži sporto šventė baigėsi, dar ir dar kartą buvo prisimintas pasiaukojančiai Lietuvai tarnavusių žmonių šviesus atminimas, o kartu jų įamžinimas mūsų jauniausios kartos – vaikučių širdelėse. Tad tegul šis džiaugsmas ir viltis juos matyti laimingais nesibaigia niekada.

             Lietuvos sporto muziejaus kolektyvas nekantriai laukia visų ne tik vaikučių, bet ir jų vyresnių broliukų ir sesučių, tėvelių ir mamyčių,  senelių bei garbių miesto svečių apsilankant mūsų muziejuje.

          

Pranas Majauskas