Lietuvos sporto muziejų aplankė pasaulio UFC 2017 metų čempionė Rožė Namajūnaitė

                 2019 m. rugpjūčio 12 d. Lietuvos sporto muziejuje sporto federacijų, sportininkų bei artimųjų buvo gražiai ir šiltai sutikta ir pagerbta UFC 2017 m. pasaulio čempionė Roželė Namajūnaitė. Šia proga miesto sporto bendruomenė turėjo galimybę ne tik pamatyti, bet ir pabendrauti ne tik su ja pačia čempione, bet ir su jos artimiausiais žmonėmis: broliuku, mama, močiutėmis, dėdėmis ir kitais artimais žmonėmis bei sporto bendruomenės nariais, Kauno bokso federacijos prezidentu Rimantu Rutkausku, Lietuvos Bušido federacijos prezidentu Donatu Simonaičiu, prof. Arimantu Dumčiumi, dr. Raimundu Kaminsku, iškiliausiais Lietuvos Bušido sporto šakos meistrais, miesto valstybinių bei visuomeninių organizacijų nariais. 

               Sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas, pasveikinęs šį grąžų, atėjusių pagerbti Roželę Namajūnaitę,  iškilių asmenybių ir svečių būrį, padėkojo už apsilankymą  bei, nušvietęs visą per šimtą metų nueito Lietuvos sporto judėjimo laikotarpio pergalių Europos, Pasaulio čempionatuose ir Olimpinėse žaidynėse kraitį, pasakė, kad ir tarp visų pasaulio čempionatuose iškovotų 1435 medalių (422 aukso, 455 sidabro, 558 bronzos) šiandien puikuojasi ir Rožės Namajūnaitės Pasaulio  UFC  2017 m. čempionės vardo laimėjimas.

             Už jos pasiektą pergalę ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, Rožei Namajūnaitei buvo įteikta Lietuvos sportinio judėjimo šimtmečiui skirta padėka ir atminimo medalis. Kauno sąjūdžio pirmininkas dr. Raimundas Kaminskas, Lietuvos Vyčio ordino kavalierius Romas Žemaitis ir prof. Arimantas Dumčius, pagerbiant ne tik Rožės Namajūnaitės laimėjimus, bet ir jos senelio vyr. leitenanto Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 5 laipsnio ordino kavalieriaus J. Namajūno atminimą, kuris Sovietų Sąjungai okupavus Lietuvą, 1945 m. sausio mėnesį buvo NKVD suimtas ir išsiųstas į filtracijos lagerį Leningrado srityje, įteikė jai Baltijos kelio 30 –mečiui skirtą medalį.

            Gražių ir šiltų žodžių Pasaulio čempionei nepagailėjo ir jos bendraminčiai Lietuvos Bušido meistrai Julija Stolerenko, Mindaugas Narauskas, Matas Pultaražinskas, Henrikas Kukošiūnas, Nauris Lukošiūnas, Vaidas Valančius, treneris Marius Misiūnas, Lietuvos bušido federacija, Gen. Sekretorius Giedrė Simonaitienė, Marketingo koordinatorius Rytis Kuzmenka. Viešnią ir jos artimuosius bei visus atvykusius skambia muzika, bei širdį veriančiomis ir tėviškės aidą menančiomis dainomis sveikino, Vinco Biliūno vadovaujamas, vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Ąžuolynas“.

Pranas Majauskas