Šiltai prisimintos Paryžiaus Olimpinės Žaidynės

                 Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities taryba,  Lietuvos sporto muziejus ir sporto veteranų klubas „Ąžuolynas“ surengė Lietuvos sportininkų, dalyvavusių Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, 95 - tųjų metinių sukakties minėjimą. Į šią šventę buvo pakviesi  futbolo bei dviračių sporto šakų atstovai.

Tad minint šią sukaktį, visų pirma buvo aplankyti Paryžiuje dalyvavusios olimpinės delegacijos vadovo Stepo Garbačiausko ir jo žmonos Elenos Kubiliūnaitės  - Garbačiauskienės,  Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidento Vytauto Augustausko, Stefanijos  Astrauskaitės ir eilės kitų garsių sportininkų kapai.

 Sugrįžus iš kapų muziejuje parvykstančių jau laukė gausus buvusių  Lietuvos iškiliausių dviratininkų, futbolininkų bei kitų sporto šakų atstovų būrys. Visus atvykusius šiltai ir maloniai sutiko muziejaus vokalinis instrumentinis ansamblis ,,Gilė“. Visi atvykusieji  buvo supažindinti su nauja Lietuvos sportininkų dalyvavimo Paryžiaus olimpinėse žaidynėse - ,,Lietuvos olimpinis krikštas“ paroda.

Didžiojoje muziejaus salėje susirinkusius šventės dalyvius iškilmingai pasveikinęs  muziejaus direktorius Pranas Majauskas savo pranešime, apžvelgęs tų dienų buvusią nelengvą naujai atkurtos Lietuvos tiek ekonominę, tiek politinę, pagaliau socialinę bei kultūrinę padėtį, stebėjosi, kaip 1922 m. įsikūrusi  Lietuvos sporto lyga sugebėjo parengti ir palydėti Lietuvos olimpinę rinktinę į Paryžiaus olimpines žaidynes. Tiesa ji savo sudėtimi buvo kukli  - Futbolo rinktinė ir du dviratininkai, vadovaujami Stepo Garbačiausko. Nežiūrint tai, kad mūsų sportininkai ten pergalių ir nepasiekė, bet  Lietuvos sportininkams  tai buvo pirmas krikštas dalyvavimo aukščiausio rango pasaulyje varžybose.

Po pagrindinio pranešimo susirinkusius pasveikino Ramūno Karbauskio patarėja Vaida Pranarauskaitė bei vaizdžiai ir nuoširdžiai pasisakė buvęs ilgametis Kauno futbolo federacijos prezidentas Romanas Levinskas, buvęs Lietuvos Šiaulių sąjungos pirmininkas Juozas Širvinskas, vienas iš pačių iškiliausių Lietuvos dviratininkų Juozas Grybauskas, buvęs ilgametis Lietuvos departamento direktoriaus pavaduotojas Arūnas Kazlauskas, ilgametis Kauno futbolo rinktinės narys, vėliaus treneris bei dėstytojas Povilas Grigonis, garsi moterų futbolo žaidėja, šiuo metu dirbanti futbolo trenere Ingrida Siliūnienė, šiuo metu Kauno futbolo federacijos vadovas Romas Pikčilingis bei buvęs Kauno miesto meras, garsus krepšininkas Gediminas Budnikas.

Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities taryba šiam neeiliniam įvykiui, už ilgametį triūsą bei iškovotas skambias pergales, parengė ne tik sveikinimus, bet ir Paryžiaus olimpinėse žaidynėse Lietuvos sportininkų nuotraukų ir parsivežtų apdovanojimų nuotraukų atminimo lakštus. Po turiningų pasisakymų susirinkusiuosius gražiai pasveikino ,,Gilės“ ansamblio dainininkės ir muzikantai. Visi šventės dalyviai  buvo pakviesti pažiūrėti naujai parengtą unikalią Paryžiaus olimpinėms žaidynėms skirtą  parodą bei grojant gražiai muzikai ir skambant sutartinėms dainoms pabendrauti prie kavos puodelio.

 

Pranas Majauskas