Ikimokyklinukų Trikrepšio festivalis 2019

    Kovo 7 – 13 dienomis per Lietuvą praūžė ikimokyklinukų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Šį renginį jau 10 – tą kartą organizuoja LTOK Kauno apskrities taryba, Lietuvos sporto muziejus ir Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA). Šiais metais į jau tradiciniu tapusį festivalį įsitraukė 62 ikimokyklinės įstaigos iš Kauno, Šiaulių, Jonavos, Radviliškio, Jurbarko ir Kalvarijos. Jame dalyvavo virš 3000 vaikų, jų pedagogų, tėvelių, mamyčių, senelių, močiučių ir kitų artimųjų. Išradingos pedagogės kūrė puikią lietuviškas tradicijas puoselėjančią aplinką, kurioje dominavo trispalvės ir krepšinis. Bendruomenių nariai buvo skatinami ne tik išbandyti jėgas trikrepšio aikštelėse, bet ir kurti trispalvius prizus ir vaišes dalyviams. Šypsenos vaikų ir suaugusiųjų veiduose – pačių geriausių emocijų garantas.

Trikrepšio festivalio iniciatorė Kauno lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ kūno kultūros pedagogė ekspertė Daiva Statkevičienė džiaugėsi, kad šiemet į renginį įsitraukė ne tik Kauno ikimokyklinės įstaigos, kurios prieš tris metus visos buvo aprūpintos trikrepšio stovais, bet ir kitų miestų darželiai. Pamatę kokį džiaugsmą vaikams sukelia šis žaidimas, pedagogai įsigijo reikiamą inventorių ir suteikė vaikams galimybę išbandyti šį žaidimą.

Patys laimingiausi renginio metu buvo vaikai – pelnyta daug taškų, pasiekta daug pergalių. Tikimės, kad jos įkvėps ir mūsų krepšininkus. Renginiu labai džiaugėsi ir tėveliai – jie turėjo galimybę kartu pažaisti trikrepšį, pasidžiaugti vaikų žaidimu, perduoti savo vaikams patirtį.