XII –asis Lietuvos mokinių rašinio konkursas ,,Nuo mažo takelio į didįjį olimpinį kelią...“

Kaip ir kiekvienas rimtas darbas, taip ir šis XII-asis Lietuvos mokinių rašinio konkursas surengtas Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos ir Lietuvos sporto muziejaus. Taigi, 2019 m. vasario 26 d. Lietuvos sporto muziejus į didžiąją salę „sukvietė“ daugiau nei 140 įvairaus amžiaus jaunųjų rašytojų, jų pagalbininkų mokytojų iš visos Lietuvos. Konkursas buvo skirtos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo 30 – mečiui bei iškiliausiems Lietuvos sportininkams atminti. Jo tema: ,,Nuo mažo takelio į didįjį olimpinį kelią...“. Be galo malonu, kad į šį darbą įsijungė didžiulis būrys Lietuvos mokyklų auklėtinių, kurie labai vaizdžiai, jautriai ir nuoširdžiai nušvietė iš vienos pusės ne tik garbingą ir įdomų, bet ir neišpasakytai sudėtingą bei sunkų sportininko, siekiančio pačių didžiausių pergalių, gyvenimo ir kovos kelią. Konkurse dalyvavo 36 Lietuvos mokyklos, buvo gauti 95 rašiniai (kai kuriuos rašinius rašė du ir daugiau mokinių).

Ypatingu ir nominaciją gavusiu rašiniu buvo pripažintas ir apdovanotas specialiu prizu  Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos 1G (9 kl.) mokinės Augustės Kielaitės rašinys, nušviečiantis  vieno iškiliausių Lietuvos disko metiko, buvusio tremtinio Algimanto Baltušniko  gyvenimo kelią.

                 Lietuvos sporto muziejaus direktorius Pranas Majauskas pasveikinęs ir padėkojęs atvykusiems už atliktą didžiulį darbą,  atvykimą rezultatams aptarti ir apdovanojimų įteikimą,  žodį suteikė rašinio konkurso rašinių vertinimo komisijos pirmininkei Lietuvos sporto universiteto docentei  Elenai Puišienei ir vertinimo komisijos nariams, kurie, apibendrinę atlikto  Lietuvos mokinių didžiulio darbo rezultatus, išsakė mintis, kad  malonu buvo skaityti atsiųstus rašinius, kuriuose išsamiai su gražiomis iliustracinėmis priemonėmis (nuotraukomis, gražiais piešiniais, video medžiaga ) buvo vaizdžiai parodytas bei iliustruotas ne tik iškiliausių Lietuvos sportininkų laimėjimų ir pergalių džiaugsmas, bet ir, siekiant pergalės ar užsibrėžto tikslo, be galo sunkus pasiaukojantis darbas, dvasiniai išgyvenimai ir netektys. Kartu malonu ir tai, kad daug įdomaus buvo sužinota ne tik apie Lietuvos ryškiausias žvaigždes, kaip kad krepšininkus, plaukikus, lengvaatlečius, sunkiaatlečius, irkluotojus, dviratininkus, imtininkus, bet ir apie pačius artimiausius žmones tėvelius, broliukus ir sesutes  bei pasiaukojančiai dirbančius kūno kultūros mokytojus, trenerius, sporto mokslo, medicinos darbuotojams bei žmones ne tik mėgstančius sportą, bet ir visomis išgalėmis  padedančius sportuojantiems siekti sporto aukštumų.

                Po visų pasisakymų ir linkėjimų prasidėjo konkurso laureatų ir visų dalyvių bei  mokytojų ir mokyklų apdovanojimas. Po apdovanojimų sekė gražus ir šiltas muzikinis sveikinimas, foto sesija bei kuklios, bet saldžios vaišės.

Apibendrinus ir aptarus konkurso eigą, komisijos narių nutarimu, skelbiame visų grupių laureatus:

I grupė (5-6 kl.)

I vieta – Gabrielius Gerulis (6 kl., Panevėžio „Žemynos“ progimnazija)

II vieta – Arminas Krūgelis (5 kl., Kauno Martyno Mažvydo progimnazija)

III vieta – Gustė Kavaliūnaitė (6 kl., Molėtų progimnazija)

II grupė (7-8 kl.)

I vieta – Rokas Šimukauskas (8 kl., Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazija)

II vieta – Gilvydas Jakštas (7 kl., Kauno Rokų gimnazija)

III vieta – Šarlotė Špakova (7 kl., Panevėžio „Vilties“ progimnazija

III grupė (9-10 kl.)

I vieta – Gabija Matkutė (10 kl., Kėdainių Šviesioji gimnazija)

II vieta – Eva Urbelytė (9 kl., Radviliškio Lizdeikos gimnazija)

III vieta – Ugnė Vaičiūnaitė (9 kl., Alytaus Butrimonių gimnazija)

IV grupė (11-12 kl.)

I vieta – Austėja Makarevičiūtė (12 kl., Pakruojo Linkuvos gimnazija)

II vieta – Rokas Burba (11 kl., Lazdijų Veisiejų Sigito Gedos gimnazija)

III – Kipras Achramavičius (11 kl., Kauno „Saulės“ gimnazija)

 

Pranas Majauskas

 

Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos 1G (9 kl.) mokinės Augustės Kielaitės rašinys PERŽIŪRĖTI